6. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi
(Multicongress Gaziantep)
26-27 Nisan 2019,
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep/TÜRKİYE

Gezi Programı

MULTİCONGRESS GEZİ PROGRAMI

Genel Bilgiler:
- Kongre etkinlikleri çerçevesinde, 27 Nisan ve 28 Nisan günlerinde Zümra Turizm Şirketi tarafından Gaziantep ve Çevresi Gezisi yapılacaktır.
- Geziye katılmak isteyen kongre katılımcıları ve misafirleri aşağıdaki iletişim telefonundan şirket yeklisi ile irtibata geçerek rezervasyon yaptırmalıdır.
- Gezi yeterli sayıya ulaşması durumunda (en az 15 kişi) yapılacaktır.
- Gezi 2 bölüm şeklinde planlanmış olup, kongre katılımcılarımız sadece bir bölümüne de katılabilir.
- Gezi ödemesi katılımcının kendisine aittir.
- Gezi ödemesi şirket yetkilisi ile irtibata geçilerek, şirket hesabına ödenmelidir.
- Katılımcılar web sayfasında bahsedilen otellerden ve şehir merkezinde daha sonra duyurulacak belli bir noktadan alınacaktır.

Ücret Bilgileri:
Sadece 1. Bölüme katılmak: kişi başı 50 TL
Tüm programa katılmak: kişi başı 85 TL

Rehber hizmeti ve Halfeti Tekne turu ücrete dahildir.
Müze ve örenye giriş ücretleri ve yemekler misafirin kendisine aittir.

İLETİŞİM
Zümra Turizm Yetkilisi Kemal Güzel
Tel: 0530 601 95 95.


ZÜMRA TURİZM GAZİANTEP GEZİSİ

I. Bölüm
Sabah 07:00 otelden hareket ederek gezimize başlıyoruz. Dünyada mozaikler bakımından birinci sıraya yerleşmiş ve her mozaikte kendinizi ayrı bir mitolojik hikâyenin içinde bulacağınız ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’Nİ rehberimiz eşliğinde geziyoruz daha sonra bütün heybetiyle şehir merkezinde duran ve birçok savaş görmüş GAZİANTEP KALESİ’ni geziyoruz, kalenin içinde bulunan ve Gazianteplilerin Antep’i nasıl savunduklarını gözyaşlarımızla izleyeceğimiz PANOROMA MÜZESİNİ geziyoruz. MEDUSA CAM ESERLER MÜZESİ’NDE Romalıların cam eserlerini göreceğiz ve Gaziantep yemek kültürünü en iyi gösteren MUTFAK MÜZESİ’ni ve HAMAM MÜZESİ’ni gezdikten sonra tarihi çarşılara doğru gidiyoruz KALEOĞLU MAĞARASI, ZİNİCİRLİ BEDESTEN, BAKIRCILAR ÇARŞISI sonrası, yemek için serbest zaman veriyoruz.
II. Bölüm
13: 00’da Şanlıurfa’ya doğru gidiyoruz, ilk durağımız dünyada nesli tükenmekte olan ve şu anda koruma altına alınan KELAYNAK KUŞLARInı görüyor hakkında bilgi alıp doğunun Bodrumu sayılan ve Birecik Barajı suları altında kalan HALFETİ, SAVAŞAN KÖYÜ ve RUM KALE’Yİ tekne turu ile panoramik olarak gezdikten sonra GAZİANTEP’e dönüş yapıyoruz. Gaziantep’e dönüş Saati 19:30